Hoppa till innehåll

Styrelsen

OrdförandeHans Anderssonordforanden@fmckstockholm.se
Vice ordförandeMagnus Nordbäckviceordforanden@fmckstockholm.se
SekreterareMarie Roothsekreteraren@fmckstockholm.se
KassörMikael Thybergekonomi@fmckstockholm.se
Ledamöter
Frivilliggruppen (Militär MC ordonnans)Henrik Järdinfrivilliggruppen@fmckstockholm.se
Touringgruppen (Civil MC ordonnans)Agne Nyströmtouringgruppen@fmckstockholm.se
Tävlingsgruppen (Enduro)Jan Lundbergtavlingsgruppen@fmckstockholm.se
FörvaltningsgruppenBjörn Arkegrenforvaltningsgruppen@fmckstockholm.se
Suppleanter
 Frivilliggruppen (Militär MC ordonnans)Fredrik Westinfrivilliggruppen@fmckstockholm.se
 Touringgruppen (Civil MC ordonnans)Vakanttouringgruppen@fmckstockholm.se
 Tävlingsgruppen (Enduro)Fredrik Tegmantavlingsgruppen@fmckstockholm.se
FörvaltningsgruppenDaniel Stolpeforvaltningsgruppen@fmckstockholm.se
Revisorer
Revisor 1Robert Johanssonrevisor@fmckstockholm.se
Revisor 2Vakantrevisor@fmckstockholm.se
RevisorsuppleantMichael Sundmanrevisor@fmckstockholm.se
RevisorsuppleantVakantrevisor@fmckstockholm.se 

Hedersmedlemmar

Efter mer än 25 års sammanhängande medlemskap har nedanstående valts till Hedersmedlemmar i FMCK Stockholm.
De första utnämndes vid årsmötet den 17/2 1994.

Hedersordförande– Richard af Ström
Hedersordförande – Thomas Seaton

Hedersmedlemmar

Anders HelmJan RamstedtOlle Ohlsson
Anders MattssonJan WesterOve Grönvall
Anders PålssonJonas FinnbergPelle Källås
Arne KroghJonny HellströmPer-Arne Lagervall
Berndt EnöKen EhrssonPer-Gustav Hellberg
Björn GustavssonKenneth HildingPer-Göran Hellberg
Björn HedbergKenth GustavssonPer-Åke Rydeberg
Bo BaseKjell HedbergRobert Pettersson
Christer WahlgrenLars HolmRoland Westerberg
Dag LjungweLars ÖstergrenRolf Norberg
Einar CarlstedtLars-Olof ThellenbergStig Hasselrot
George KurkiLennart HallmeSven Sahlström
Gerth DegardhLennart LagervallTomas Jonsson
Gösta MelinderMagnus NerlundThomas Järlinge
Hans PetterssonMichael SundmanTomas Lagervall
Jan JohanssonOla ErikssonTorsten Lindfors
Jan LundbergOlav KvistUlf Eklund