Hoppa till innehåll

Styrelsen

OrdförandeMagnus Nordbäckordforanden@fmckstockholm.se
Vice ordförandeHenrik Järdinviceordforanden@fmckstockholm.se
SekreterareMarie Roothsekreteraren@fmckstockholm.se
KassörMikael Thybergekonomi@fmckstockholm.se
Ledamöter
Frivilliggruppen (Militär MC ordonnans)Peter Rydströmfrivilliggruppen@fmckstockholm.se
 Touringgruppen (Civil MC ordonnans)Anders Bergfeldttouringgruppen@fmckstockholm.se
 Tävlingsgruppen (Enduro)Jan Lundbergtavlingsgruppen@fmckstockholm.se
FörvaltningsgruppenAnders Mattssonforvaltningsgruppen@admin
Suppleanter
 Frivilliggruppen (Militär MC ordonnans)Fredrik Westinfrivilliggruppen@fmckstockholm.se
 Touringgruppen (Civil MC ordonnans)Fredrik Nordkvisttouringgruppen@fmckstockholm.se
 Tävlingsgruppen (Enduro)Lars Geddatavlingsgruppen@fmckstockholm.se
FörvaltningsgruppenDaniel Stolpeforvaltningsgruppen@fmckstockholm.se
Revisorer
Revisor 1Robert Johanssonrevisor@fmckstockholm.se
Revisor 2Sverker Vinellrevisor@fmckstockholm.se
RevisorsuppleantMichael Sundmanrevisor@fmckstockholm.se
RevisorsuppleantBjörn Hedbergrevisor@fmckstockholm.se 

Hedersmedlemmar

Efter mer än 25 års sammanhängande medlemskap har nedanstående valts till Hedersmedlemmar i FMCK Stockholm.
De första utnämndes vid årsmötet den 17/2 1994.

Hedersordförande– Richard af Ström
Hedersordförande – Thomas Seaton

Hedersmedlemmar

Anders Helm Jan Lundberg Olle Ohlsson
Anders Mattsson Jan Ramstedt Ove Grönvall
Anders Pålsson Jan Wester Per-Arne Lagervall
Berndt Enö Jonas Finnberg Per-Gustav Hellberg
Björn Gustavsson Jonny Hellström Per-Göran Hellberg
Björn Hedberg Ken Ehrsson Per-Åke Rydeberg
Bo Base Kenneth Hilding Robert Pettersson
Christer Wahlgren Kjell Hedberg Roland Westerberg
Dag Ljungwe Lars Holm Rolf Norberg
Einar Carlstedt Lars Östergren Stig Hasselrot
George Kurki Lars-Olof Thellenberg Sven Sahlström
Gerth Degardh Lennart Hallme Tomas Jonsson
Gösta Melinder Lennart Lagervall Torsten Lindfors
Hans Pettersson Ola Eriksson Ulf Eklund
Jan Johansson Olav Kvist  Arne Krogh
Michael Sundman  Kenth Gustavsson  Magnus Nerlund